Nasazení moderních nafukovacích návnad – klamných cílů v armádách NATO

Projekty

MPO

Anti – Dron Systém

Cílem projektu CZ.01.1.02/0.0/0.0/20_321/0024341 je získání nových znalostí potřebných pro výzkum nových výrobních postupů pro posun průmyslových výrobků vojenského vybavení na vyšší technologickou a inovační úroveň, podporou konkurenceschopnosti a pronikání na nové zahraniční trhy. Účelem projektu je představit nový produkt, který poskytne armádám účinnou obranu v kybernetickém nebezpečí. Žadatel vyvine novou účinnou lehce manipulovatelnou návnadu simulující vojenskou techniku pro oklamání dronů. Účelem projektu je dále vyvinout novou samohybnou nafukovací návnadu, která reaguje na identifikovanou mezeru na trhu.

Řešení projektu: 11.12.2020 – 30.4.2023

Celkový rozpočet projektu: 5 296 444 Kč

 

 

FX02030012 „Nová technologie spojování materiálu a computer added desing“

Cílem projektu zavedení inovací postupů souvisejících s instalací nové polautomatické výrobní technologie šití, který umožňují dokonalé spojení látky bez nutnosti klasického  sešití (tj. proděravění materiálu). Druhým pilířem projektu je inovace organizační, představovaná  novým  systémem  řízení výroby využívajícího  čárové kody,   což umožní on-line digitální zpracování dat v reálném čase:  monitoring, kontrolu.

Instalace nové výrobní technologie umožní zlepšit kvalitu stávajích výrobků – textilních návnad, rozšířit produktové portolio a  vyrábět spolehlivé a kvalitní ochranné pomůcky určené jak pro širokou veřejnost pro zdravotníky a  pružně reagovat na výjímečnou situaci způsobenou koronavirem SARS-CoV-2. Organizační inovace umožní zefektivni řízení společnosti.

 

Řešení projektu je rozloženo do období: 05/2020 – 03/2021

Celkové náklady projektu jsou ve výši  2 776 000 Kč

 

 

 

Nové generace textilních nafukovacích návnad – kopií těžké vojenské techniky

Cílem projektu CZ.01.1.02/0.0/0.0/19_262/0019954 – Nové generace textilních nafukovacích návnad – kopií těžké vojenské techniky, je získání nových znalostí potřebných pro výzkum nových výrobních postupů pro vývoj nové generace textilních nafukovacích návnad pro výrobu realizací průmyslového výzkumu a experimentálního vývoje. Účelem projektu je vytvoření prototypu nového výrobku – kopií těžké vojenské techniky pro armády NATO, které dokáží vytvářet potřebné optické, tepelné a radarové stopy.

Celkový rozpočet projektu je 4 596 000Kč , byl zahájen 15. 1. 2020 a potrvá do 31.1.2022
MPO

Snížení energetické náročnosti budovy společnosti INFLATECH s.r.o.

Předmětem projektu  č. CZ.01.3.10/0.0/0.0/18_183/0017677  v rámci operačního programu pro podnikání a inovace,  výzvy Úspory energie – IV výzva, je provedení vybraných energeticky úsporných opatření na budově, která původně sloužila jako samoobslužná prodejna v části obce Děčín – Bynov za účelem dosažení nižší konečné spotřeby energie a snížení dopadu podnikatelské činnosti na životní prostředí. Projekt bude realizován v rámci jedné etapy (29. 4. 2019 – 31. 12. 2022), v rámci které bude realizováno výběrové řízení na dodavatele a budou uskutečněna  všechna realizační opatření. Celkový rozpočet projektu je 6 125 020Kč.

MPO

_____________________________
————————————————–

Projek č. FW01010560 s názvem 3D klamné cíle je zaměřen na vytvoření prototypu/užitného vzoru Nové generace textilních nafukovacích návnad – kopií těžké vojenské techniky pro armády NATO, který bude schopný vytvářet: infračervené stopy a radarové stopy

Cílem je dosažení naprosto věrohodné simulace přítomnosti vojenské techniky, která zákazníkovi umožní efektivnější výcvik, ochranu zařízení včetně jeho posádek, nebo snadnější plnění taktických úkolů.

Projekt byl zahájen 1.ledna 2020 a potrvá 3 roky, celkový rozpočet projektu je 6.160.500Kč

_____________________________
————————————————–

Moderní nafukovací návnady ze syntetického hedvábí jsou velmi lehké a odolné. Kromě dokonalé optické iluze obsahují i integrované radarové odražeče a tepelné emitory – ty jsou navrhované v laboratořích, přičemž jejich shoda s originálem je zkoušena přímo na cvičištích. Průzkumník tak není schopen určit, zda se jedná o inflatech návnadu či nikoliv, již ze vzdálenosti větší než 1 kilometr. Jejich nasazení a přemístění zabere pouhých 10 až 20 minut. Při váze 50 až 120kg (dle velikosti hlavní bojový tank či raketový komplex) stačí k rychlému rozmístění nebo zabalení 2 – 4 muži.

Inflatech návnady přináší armádám možnost cvičit na technice nepřítele – věrohodnou kopii nepřátelské těžké techniky si mohou pořídit za zlomek ceny v porovnání s originálem, který v mnoha případech ani pořídit nelze vůbec. Pro výcvik se zapojením prostředků elektronického boje tak představují nejefektivnější řešení. Náklady na provoz takové nafukovací kopie jsou téměř nulové.

Nejvyspělejší armády západního světa plánují brzké nasazení těchto návnad i do své vlastní výzbroje, kde budou doplňovat chybějící stavy těžké techniky. Stanou se tak páteřní podporou při řešení reálných konfliktních situací nebo při taktických cvičeních. Jako první to veřejně prohlásila britská armáda (https://www.thetimes.co.uk/article/inflatable-decoy-tanks-to-puff-up-armys-strength-xhnt8jl88 ). Lze očekávat podobnou strategii vyzbrojování i od ostatních významných armád, například i od francouzské.

Ruská armáda nasazuje tyto moderní návnady do své výzbroje už delší dobu. Sehrály významnou roli při manévrech Zapad 2017. (https://www.nytimes.com/2016/10/13/world/europe/russia-decoy-weapon.html )

Jedinou členskou zemí NATO, která dokáže vyrábět nejvyspělejší návnady na světě, je Česká republika. Výrobu zajišťuje naše společnost INFLATECH s.r.o. Tento druh armádní techniky vyvíjíme, vyrábíme, testujeme a zásobujeme i ostatní členské země NATO. Uvádíme na trh návnady s duálním termo systémem, díky kterému infračervené signatury dosahují téměř stoprocentní shody.

nafukovací návnady – klamné vojenské cíle, protiletadlový systém
nafukovací návnady – klamné vojenské cíle, bojový tank nafukovací návnady – klamné vojenské cíle , raketový systém